Praca marzeń dla samotnika?

16 000 funtów rocznie za pracę w totalnej ciszy, spokoju i bez ludzi dookoła? Taką ofertę przygotował Bardsey Island Trust, fundusz zajmujący się wyspą Bardsey położoną na Morzu Irlandzkim. Zatrudniony pracownik będzie mieszkał na wyspie o powierzchni 1,8 km2 i przez 6 miesięcy w roku prawie całkiem sam.

Wyspa Bardsey znana tez jako wyspa 20 000 świętych, to częste miejsce wizyt turystycznych miłośników przyrody. Przybywają na wyspę wiosną i latem. W tym czasie osoba, która obejmie zawodowo opiekę nad wyspą, będzie miała całkiem sporo pracy przy opiece nad turystami. Jesienią i zimą jednak praca koncentruje się głównie na oczyszczaniu szamba i innych drobnych pracach remontowych. W tym czasie na wyspę nie przybywają turyści, a jedynymi jej mieszkańcami są dwie rodziny. Pracownik opiekujący się wyspą będzie zatem w prawie całkowitej izolacji. Za te obowiązki Bardsey Island Trust oferuje 16 000 funtów rocznie.

Oczywiście, izolacja nie jest pełna, bo na wyspie działa internet. Co jakiś czas przyjeżdża również łódź z transportem żywności. Nie są to regularne wizyty, bo jesienią i zimą wiatr niekiedy uniemożliwia dotarcie do wyspy. Może się zatem okazać, że bez odpowiednich zapasów trudno przeżyć.

W 2000 roku, kiedy poszukiwano osoby na podobne stanowisko, Bardsey Island Trust otrzymało 1100 aplikacji.

Fot.: Shirley Roulston

Tagi: