Korki i zaspanie – najczęstsze przyczyny spóźniania się do pracy w Polsce

rp_wymowki-spoznienie.jpgJak często spóźniasz się do pracy? Z analizy wykonanej na zlecenie firmy Work Service wynika, że Polacy stają się coraz mniej obowiązkowi i coraz częściej zdarza się im spóźnić do pracy. Robi to prawie połowa mężczyzn.

Spóźnia się już prawie co trzeci Polak. Kilka razy w tygodniu, problem z przyjściem na czas ma co piąty. Co dziesiąty spóźnia się kilka razy w miesiącu. 1% nigdy nie zdąża na czas. Częściej spóźniają się mężczyźni (lub w badaniu byli bardziej szczerzy). Zawsze punktualnych jest 54% mężczyzn. Prawie 70% kobiet uważa się za osoby punktualne.

Najczęściej spóźniają się osoby młode i w średnim wieku. Najrzadziej te po 45 roku życia. Nie wydaje się jednak, że punktualność to coś czego się uczymy – to raczej wynik wychowania i tego, że osoby po 45 roku życia wychowały się jeszcze bez komórek i możliwości wysłania SMS o spóźnieniu.

Najczęstszy powód spóźnień jaki podają Polacy to korki i problemy z dojazdem oraz zaspanie. Trudno się im dziwić – to najbardziej rozsądne powody. Choć jeśli ktoś kilka razy w tygodniu spóźnia się przez korki, to może jednak powodem jest zbyt optymistyczna ocena warunków dojazdu do pracy.

źródło:forbes.pl