3 rzeczy, których uczy praca sezonowa za granicą

praca dzieci23 3 rzeczy, których uczy praca sezonowa za granicąZamierzasz w tym roku wyjechać do pracy na wakacje? A może już masz za sobą takie doświadczenia? Choć wiele osób nie wpisuje pracy sezonowej do CV, w wielu przypadkach to błąd – zwłaszcza u młodych ludzi, którzy nie mogą pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem. Praca sezonowa za granicą rozwija kilka kompetencji i warto o tym pamiętać idąc na rozmowę kwalifikacyjną i mając na koncie jedynie tego typu doświadczenia. Czym zatem możesz się pochwalić potencjalnemu pracodawcy?

1.Rozwój kompetencji językowych

Uczenie się języka w szkole lub na kursie to jedno – a możliwość wykorzystania go w praktyce – to drugie. Nawet jeśli nie pracowałeś w kraju, którego językiem władasz, to musiałeś porozumiewać się jakoś ze współpracownikami z innych krajów – wspomnij o tym.

2.Szacunek do pracy  

Praca sezonowa na pewno uczy szacunku do pracy. Przez to, że to najczęściej praca fizyczna, nabierasz jasności ile warta jest każda zarobiona przez ciebie złotówka.

3.Szybka adaptacja

Nowe warunki mieszkaniowe, nowe środowisko i nowe zadania. Często również bariera językowa. To uczy bardzo szybkiej adaptacji do nowych warunków – a to cecha pożądana przez pracodawców.

Czego jeszcze nauczyła was praca sezonowa?