6 zawodów dla osoby pedantycznej

celLubisz mieć wszystko pod kontrolą? Skupiasz się na szczegółach i denerwuje cię chaos i nieuporządkowanie?  Jesteś niezwykle dokładny i nie znosisz bałaganu wokół siebie? Zawsze pilnujesz terminów i wszyscy dookoła cenią cię za to, że zawsze myślisz o wszystkim? Oto kilka zawodów idealnych dla Ciebie.

1.Księgowa

ksiegowoscSkrupulatność, konieczność skupiania się na szczegółach oraz dokładność to cechy konieczne w zawodzie księgowej. Pomaga też uporządkowanie – wszystkie dokumenty i dowody księgowe trzeba przechowywać tak, by w każdej chwili móc odnaleźć właściwy plik lub fakturę.

Ile można zarobić?

Według serwisu wynagrodzenia.pl, księgowa może liczyć na zarobki w granicach 3579 zł brutto (mediana). W małych firmach zarabia się około 3000 zł brutto, w większych nawet 8000 zł.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Ilość ofert pracy w księgowości  stale rośnie – zwłaszcza w sektorach BPO / SCC, gdzie poszukiwane są osoby ze znajomością języków obcych. Osoby z doświadczeniem i po kursie księgowości znajdą prace również w biurze rachunkowym lub działach księgowych większych firm.

2.Tester oprogramowania

testerW tym zawodzie sprawdzi się osoba dokładna i skoncentrowana na szczegółach z jednocześnie sporą dozą kreatywności i umiejętnością rozwiązywania problemów. Pracę testera można rozpocząć nawet bez wcześniejszego przygotowania w IT – wiele kursów przygotowujących do pracy testera można znaleźć nawet online.

Ile można zarobić?

Według serwisu wynagrodzenia.pl, tester oprogramowania może liczyć na zarobki w granicach 5200 zł brutto (mediana). W małych firmach zarabia się około 4200 zł brutto, w większych ponad 5500 zł.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Pracy dla testerów jest coraz więcej i będzie jej przybywać – każda aplikacja czy system stworzony przez programistów wymaga testowania i mimo istnienia wielu programów, które robią to automatycznie, nic nie zastąpi człowieka – zwłaszcza w wyszukiwaniu trudnych o przewidzenia błędów.

3.Analityk danych

analitykW związku z rozwojem metod analitycznych i coraz lepszymi możliwościami przetwarzania nawet ogromnych ilości danych, zapotrzebowanie na osoby, które potrafią analizować i przetwarzać dane jest spore. I będzie rosło. W tym zawodzie przydaje się nie tylko dokładność, ale również umiejętność syntezy informacji i wyciągania wniosków.

Ile można zarobić?

Analityk sprzedaży zarobi około 4900 zł brutto, a analityk biznesowy 6500 zł.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Zatrudnienie dla analityka to z reguły duże firmy i międzynarodowe korporacje. W związku z rozwojem społeczeństwa informacyjnego, rola analityków będzie nie tylko rosła, ale pojawiać będą się w tym obszarze nowe zawody – warto zatem mieć rękę na pulsie i śledzić trendy. W takich sytuacjach dość łatwo się przebranżowić lub uzyskać szybko wysoki status specjalisty.

4.Organizator wesel

rp_panna-mloda-w-pracy.jpgZawód stosunkowo nowy, ale dający możliwości ciekawej i dobrze płatnej pracy – często na własny rachunek. Praca jest projektowa i wymaga dotrzymywania terminów i umiejętności pamiętania o wielu różnych detalach. Przydaje się również umiejętność budowania kontaktu.

Ile można zarobić?

Wedding planer najczęściej otrzymuje wynagrodzenie uzależnione od budżetu ślubu. Za pojedynczy projekt są to kwoty od 3000 – 8000 zł.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Najczęściej takie osoby pracują na własny rachunek lub w firmach, które zdążyły już osiągnąć renomę na rynku. To świetna opcja dla osób chcących pracować elastycznie lub w niepełnym wymiarze godzin.

5.Korektor / edytor

edytor
Konieczność sprawdzania poprawności tekstu wymaga umiejętności całkowitego skupienia się i skoncentrowania na detalach. Im bardziej pedantyczny jest korektor, tym lepiej  i szybciej wykonuje swoją prace.

Ile można zarobić?

Według serwisu pensje.net około 2300 zł brutto.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

Niestety nie najlepsze. Korektorów na rynku jest na tyle dużo, że nie jest to zawód popłatny, a wydawnictwa raczej tną etaty niż je utrzymują.

6.Wizażystka

makijazTen zawód to połączenie konieczności bycia dokładnym i uporządkowanym z kreatywnością i zdolnościami artystycznymi.  To również zawód, w którym łatwo odnajdą się osoby komunikatywne i lubiące ludzi. Mitem jest to, że to zawód jedynie dla kobiet.

Ile można zarobić?

Zarobki w branży są mocno zróżnicowane – od stanowiska w gabinecie kosmetycznym, na których zarabia się około 2000 zł netto, po kilkutysięczne zarobki specjalistów biorących udział w profesjonalnych sesjach fotograficznych czy na planach zdjęciowych.

Jakie są perspektywy zatrudnienia?

W bardzo dużej mierze zależy to od indywidualnych kompetencji wizażystki – to zawód w którym mocno liczą się kontakty i system poleceń.

Tagi: