Zdjęcie do CV zrób wtedy, kiedy jesteś szczęśliwy!

rp_praca-dla-celebryty.jpgMasz odpowiednie zdjęcie do swojego CV? Niestety sporo osób przygotowuje nowe zdjęcie do CV wtedy, kiedy właśnie pracę stracili. W efekcie, zdjęcie nie jest zachęcające – po prostu wyglądamy na nim na przygnębionych i zdruzgotanych. Nie popełniaj tego błędu!

Jesteś zakochana? Właśnie kupiłeś nowy gadżet o którym od dawna marzyłeś? Właśnie wróciłeś z niezapomnianych wakacji? Biegnij czym prędzej do fotografa, by zrobić profesjonalne zdjęcie do CV! O najlepszy moment na to, by na fotografii wyglądać najlepiej!

Niezależnie od tego czy jesteś fotogeniczny czy nie, w niektórych dniach wyglądasz na zdjęciach lepiej a w niektórych gorzej. Jeśli nie wierzysz, sprawdź to robiąc sobie „selfie” przez kilka dni z rzędu. Jeśli jesteśmy wypoczęci, zadowoleni, szczęśliwi i naturalnie się uśmiechamy, to na zdjęciach wyglądamy lepiej. A dla osoby czytającej nasze CV, to właśnie zdjęcie jest pierwszym kontaktem z nami i na jego podstawie tworzy się pierwsze wrażenie na temat naszej osoby. Jeśli będziesz robić zdjęcie kiedy jesteś rozdrażniony czy smutny, to na zdjęciu będziesz po prostu wyglądał mniej atrakcyjnie a twoja twarz będzie budziła mniejsze zaufanie. Sztuczny uśmiech jest widoczny nawet na fotografii!

Z tego powodu, robiąc zdjęcie do CV zadbaj o to, by być zadowolonym i szczęśliwym – w czasie naciskania spustu migawki pomyśl o czymś przyjemnym – to naprawdę pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku twojej osoby! Niestety nawet najlepszy spec od Photoshopa, który usunie pieprzyki, pryszcze czy poprawi stan skóry, nie sprawi, że będziesz na zdjęciu wygląda sympatyczniej, jeśli sam o to nie zadbasz swoim wewnętrznym poczuciem zadowolenia.

Tagi: