Zdjęcie do CV zrób wtedy, kiedy jesteś szczęśliwy!

praca dla celebryty3 460x305 Zdjęcie do CV zrób wtedy, kiedy jesteś szczęśliwy!Masz odpowiednie zdjęcie do swojego CV? Niestety sporo osób przygotowuje nowe zdjęcie do CV wtedy, kiedy właśnie pracę stracili. W efekcie, zdjęcie nie jest zachęcające – po prostu wyglądamy na nim na przygnębionych i zdruzgotanych. Nie popełniaj tego błędu!

Jesteś zakochana? Właśnie kupiłeś nowy gadżet o którym od dawna marzyłeś? Właśnie wróciłeś z niezapomnianych wakacji? Biegnij czym prędzej do fotografa, by zrobić profesjonalne zdjęcie do CV! O najlepszy moment na to, by na fotografii wyglądać najlepiej!

Niezależnie od tego czy jesteś fotogeniczny czy nie, w niektórych dniach wyglądasz na zdjęciach lepiej a w niektórych gorzej. Jeśli nie wierzysz, sprawdź to robiąc sobie „selfie” przez kilka dni z rzędu. Jeśli jesteśmy wypoczęci, zadowoleni, szczęśliwi i naturalnie się uśmiechamy, to na zdjęciach wyglądamy lepiej. A dla osoby czytającej nasze CV, to właśnie zdjęcie jest pierwszym kontaktem z nami i na jego podstawie tworzy się pierwsze wrażenie na temat naszej osoby. Jeśli będziesz robić zdjęcie kiedy jesteś rozdrażniony czy smutny, to na zdjęciu będziesz po prostu wyglądał mniej atrakcyjnie a twoja twarz będzie budziła mniejsze zaufanie. Sztuczny uśmiech jest widoczny nawet na fotografii!

Z tego powodu, robiąc zdjęcie do CV zadbaj o to, by być zadowolonym i szczęśliwym – w czasie naciskania spustu migawki pomyśl o czymś przyjemnym – to naprawdę pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku twojej osoby! Niestety nawet najlepszy spec od Photoshopa, który usunie pieprzyki, pryszcze czy poprawi stan skóry, nie sprawi, że będziesz na zdjęciu wygląda sympatyczniej, jeśli sam o to nie zadbasz swoim wewnętrznym poczuciem zadowolenia.