Praca marzeń – Profesor Lego

rp_lego.jpgCambridge, jeden z najbardziej znanych uniwersytetów na świecie, planuje zatrudnić profesora od… Lego. To chyba najbardziej „zabawna” kariera akademicka, jaką można sobie wyobrazić.

Lego Foundation to organizacja wchodząca w skład Lego Group, której celem jest wspieranie rozwoju dzieci przez zabawę, a także budowanie przyszłych pokoleń, które będą chciały się rozwijać i uczyć przez całe życie. Lego Foundation wykorzystuje do nauki zabawę, by cały proces edukacji uczynić bardziej przyjaznym dla dziecka. W ramach działań, Lego Foundation przekazało 2,3 mln dolarów na utworzenie na Uniwersytecie Cambridge jednostki odpowiedzialnej za badania nad rolą zabawy w edukacji. Kierownictwo tego wydziału objąć ma Lego Professor.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie kierować pracami badawczymi w ośrodku, który ma rozpocząć działalność na początku października 2015 roku. Przyznać trzeba, że nazwa stanowiska jest intrygująca, a badania prowadzone w atmosferze zabawy i kreatywności to na pewno dla niejednego naukowca praca marzeń!

Źródło: telegraph.co.uk