5 powodów by konsultować CV nie tylko z rodziną

rp_video-cv3.jpgKomu najczęściej dajemy do sprawdzenia nasze CV? Przede wszystkim rodzinie – mamie, bratu, kuzynce. Poproszenie drugiej osoby o przeczytanie naszego CV to dobry pomysł – pozwala wykryć nieścisłości, literówki, błędy w formatowaniu i błędy merytoryczne. Warto jednak sięgnąć po konsultacje również poza rodzinny obręb. Dlaczego?

1.Rodzina zna cię za dobrze

I dlatego nie zwróci uwagi na kompetencje, które masz, a których nie umieściłeś (bo uważa je za oczywiste)

2.Dla rodziny zawsze wyglądasz dobrze na zdjęciu

Nie są w stanie ocenić efektu pierwszego wrażenia, jakie robisz na zdjęciu, bo cię znają, widzieli niejedną Twoją fotografię i mogą ją co najwyżej porównać do innych. Nie powiedzą ci jednak czy wyglądasz sympatycznie i szczerze.

3.Rodzina uważa, że jesteś super

I dlatego jest dość ostrożna w krytyce i nie zauważa braków.

4.Rodzina nie chce ci sprawić przykrości

Dlatego o  ile wskaże literówki, bo te są obiektywnie widoczne, nie powie ci „chłopie! Z tym CV to możesz się pchać co najwyżej do galerii handlowej a nie na kierownika marketingu” bo nie chce cię urazić.

5.Rodzina nie jest ekspertem w rekrutacji

O ile nie masz w rodzinie rekrutera, to o tym, jak rekruter czyta twoja CV, twoja ciotka wie tyle samo co ty – czyli to co się jej wydaje.

Warto dać CV do sprawdzenia siostrze – ale warto też udać się do profesjonalisty  lub przynajmniej kogoś, kto nie zna cię aż tak dobrze.

Tagi: