3 powody, dla których warto wysyłać CV bezpośrednio również do małych firm

rp_CV-pomoc31.jpgPrzy szukaniu pracy skupiasz się jedynie na wysyłaniu CV w odpowiedzi na ogłoszenia rekrutacyjne w serwisie? To oczywiście podstawa działania, ale nie jedyna forma szukania pracy, jaką powinieneś zastosować. Warto również wysłać CV do firm, w których chciałbyś pracować. Są ku temu przynajmniej 3 powody:

1.Firmy – zwłaszcza mniejsze – zazwyczaj szukają pracowników samodzielnie (bez korzystania z agencji doradztwa personalnego) i nie zawsze mają dział HR. W takich firmach  nie zawsze publikuje się ogłoszenie rekrutacyjne, bo nie ma na to czasu. Szuka się osoby wśród znajomych i tych, co napisali do firmy.

2.Dla wielu firm, bezpośrednia aplikacja jest sygnałem, że pracownik naprawdę jest zainteresowany pracą w danej firmie i niektórzy szefowie bardziej personalnie traktują nadawcę takiego maila.

3.Dla mniejszych firm ważny jest czas zatrudnienia – najczęściej nie chcą za długo czekać. Dlatego jeśli trafisz i wyślesz CV kiedy zaczynają szukać – wygrałeś. Jeśli wyślesz CV i cię zapamiętają, kiedy będą potrzebować pracownika, zadzwonią najpierw do ciebie.

Tagi: