3 powody, dla których szukając pracy powinieneś skupić się na networkingu

rp_social-network-w-pracy.jpgCzy twoi znajomi i przyjaciele wiedzą, że szukasz pracy? Czy masz pewność, że wszyscy ludzie, których znasz wiedzą czym się zajmujesz? Jeśli nie, to koniecznie musisz o to zadbać! Networking, czyli dbanie o bazę kontaktów to niezwykle ważna metoda poszukiwania pracy, z której naprawdę nie powinieneś rezygnować. Są przynajmniej 3 powody, dla których powinieneś uwierzyć w to, że praca z polecenia to dobry wybór!

1.Praca z polecenia odpowiedzialna jest za 40% zatrudnień

Wprawdzie działy HR z polecenia otrzymują jedynie 7% wszystkich CV, to aż 40% pracowników kadry jest zatrudniona na bazie poleceń – oznacza to, że osoba, która przekaże swoje CV do firmy poprzez polecenie od innego pracownika, ma znacznie większe szanse na etat niż osoba, która po prostu wysłała CV w odpowiedzi na ogłoszenie.

2.Czas rekrutacji pracownika z polecenia jest krótszy

Według Jobvite, czas rekrutacji pracownika z polecenia to średnio 29 dni a w przypadku rekrutacji przez firmową stronę kariery – 55 dni. Zależy ci na tym, by szybko znaleźć pracę i uzyskać decyzje rekrutacyjną? Szukaj pracy przez polecenia.

3.Znajdziesz pracę na dłużej

46% osób zatrudnionych przez polecenie zostaje w firmie dłużej niż 3 lata. Bycie zatrudnionym przez firmę, do której zostałeś polecony oznacza zazwyczaj, że praca będzie ci odpowiadać na tyle, by w niej zostać.

źródło:socialtalent.co