Kiedy wysłać CV? We wtorek!

wtorekWtorek okazuje się magicznym dniem. Nie tylko jest to dzień w którym pracujemy najciężej i najbardziej efektywnie. To nie tylko dzień, w który warto umawiać się na spotkania rekrutacyjne ale również ten dzień tygodnia, kiedy najlepiej wysyłać CV!

Jak donosi GlassDoor najwięcej ogłoszeń rekrutacyjnych pojawia się we wtorki około 11.00. A wysłać CV w odpowiedzi najlepiej we wtorek o 14.00 kiedy rekruter – już po lunchu – może skupić się na lekturze.  Jeśli uda się wam  wysłać CV w ten sam dzień, kiedy ogłoszenie zostało opublikowane, to jest spora szansa na to, że zostaniecie zapamiętani – w tym czasie nie zdąży jeszcze przyjść zbyt wiele CV!

Jeśli nie uda się wysłać CV we wtorek, dobrym pomysłem jest wysłanie go pod koniec tygodnia, byle nie za późno wieczorem (takie wysłane w piątkowy wieczór, zostanie przykryte stosem innych – weekendowych).  I oczywiście warto wysyłać CV jak najszybciej – nawet zaplanowany na dwa tygodnie proces  rekrutacyjny może zakończyć się znacznie szybciej.

Tagi: