Czy list motywacyjny na pół strony wystarczy?

biurowe malzenstwo3 Czy list motywacyjny na pół strony wystarczy?Jak długi powinien być list motywacyjny? Większość kandydatów, tworząc taki dokument, stara się zająć całą dostępną stronę. Czy to konieczne?

List motywacyjny powinien być – jeśli ma odnieść sukces – pisany do konkretnej firmy i pod konkretną ofertę. Ma pokazać Twoje zaangażowanie, cechy, jakie pomogą Ci w pracy oraz powody, dla których tę pracę chcesz dostać. Nie ma tu zatem reguły dotyczącej długości listu. Oczywiście, 3 zdania to zbyt mało, ale nie musisz na siłę dodawać treści, by list zajmował całą stronę. Jeśli nie będzie przejrzysty, konkretny i na temat, to i tak rekruter nie przeczyta go do końca.

Jeśli zatem masz pomysł i motywację do tego, by napisać pół strony – zrób to! Pamiętaj, że niektóre instytucje i firmy – jeśli wymagają listu motywacyjnego – odrzucają kandydatów, którzy go nie wyślą (to jakby pierwszy test dotyczący tego, czy kandydat wypełnia polecenia). Lepiej zatem dołączyć pół strony listu niż nic. Poza tym, jeśli ciekawie i konkretnie opiszesz powody zainteresowania firmą i swoje kompetencje, których nie ująłeś w CV, to te pół strony w zupełności może okazać się wystarczające.