Nietypowe rekrutacje – Rekrutacja autobusowa

atlaJesteś developerem Javy lub piszesz w Java – Script? Atlassian – australijska firma programistyczna, szukając nowych pracowników wysłała do Europy autobus, by zapełnić go programistami.
„Europe we’re coming to steal your geeks” – autobus z takim napisem pojawił się na ulicach kilku Europejskich miast. Jego zadaniem było zainteresowanie ofertami pracy australijskiej firmy Atlassian. Autobus podjeżdżał pod firmy zatrudniające programistów Java, a ci, którzy chcieli dowiedzieć się nieco więcej o tym dziwnym przedsięwzięciu mogli wziąć udział w rozmowach rekrutacyjnych, które również odbywały się w autobusie.

Wybranym programistom, firma oferowała pracę w Australii, pokrywając wszystkie koszty relokacji. Dzięki nietypowej rekrutacji, udało się znaleźć 15 programistów. Autobus 1 lipca zakończył trasę, ale prawdopodobnie rekrutacja zostanie powtórzona – okazała się bowiem sporym sukcesem.

Pytanie jedynie, czy szefowie firm, pod które podjeżdżał autobus nie robili zdjęć tym pracownikom, którzy wchodzili do środka…