Z czego biorą się konflikty biurowe?

agresja2 Z czego biorą się konflikty biurowe?Jak myślisz, czy źródłem większości biurowych konfliktów jest to, że ludzie się nie lubią, czy też przyczyna tkwi w zupełnie czymś innym?

Jak wynika z badań amerykańskiej firmy produkującej oprogramowanie do zarzadzania zadaniami – AtTask, jedynie 3% konfliktów w pracy jest spowodowanych tym, że między pracownikami występują problemy na tle personalnym lub kulturowym.  Reszta konfliktów, jest związana ze środowiskiem pracy! A konfliktów doświadcza aż 81% pracowników.

Największe konflikty są powodowane:

  • Brakiem komunikacji między pracownikami
  • Sprzecznymi priorytetami, jakie mają pracownicy
  • Nieporozumieniami dotyczącymi tego, jak pilne są poszczególne zadania

Z badań AtTask wynika, że 64% pracowników nie wie kto się czym zajmuje, 63% uważa, że zadaniami zajmuje się za wiele osób (a gdzie kucharek 6 tam jak wiadomo…), a 25% pracowników nie jest w stanie dogadać się z szefostwem.

Wydawałoby się, że rozwiązanie problemów jest dość proste – jasny podział zadań, wspólnie ustalone priorytety i terminy realizacji pomogłyby usunąć przyczyny konfliktów – dlaczego zatem nie potrafimy tego zrobić? Może przydałoby się nam takie rozwiązanie jakie zastosowano w firmie SheFinds Media?