7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minut

Potrzebujesz przejrzystego dobrze skonstruowanego CV? Zamiast otwierać pusty dokument w Wordzie możesz skorzystać z aplikacji online, które pozwalają na bezproblemowe i szybkie stworzenie CV. Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom.

1.Online CV

onlineCV 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutPrawdopodobnie najprostsza w obsłudze aplikacja do tworzenia CV, która nie wymaga rejestracji. W czasie tworzenia CV przechodzimy przez kilka podstawowych sekcji takich jak wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy umiejętności. Niestety Online CV nie pozwala zaimportować danych z serwisów społecznościowych – dane trzeba wprowadzać ręcznie. Raz stworzone CV nie zostanie również zapamiętane, przez co nie można go później modyfikować. Dostępny jest jedynie podstawowy layout, który mówiąc szczerze nie powala na kolana, ale za to interfejs jest prosty w obsłudze i rzeczywiście pozwala na stworzenie CV w 5 minut i jego pobranie w formie pliku .pdf

2.CVMaker

CVMaker 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutNieco bardzie skomplikowana i rozbudowana wersja kreatora, która również nie wymaga rejestracji (ale ab, ale daje możliwość modyfikowania CV. O jego popularności świadczy choćby to, że za dodać zdęcie trzeba się zalogować)pomocą kreatora stworzono już ponad 1700.000 aplikacji. W odróżnieniu do poprzednika, pozwala na eksport dokumentu nie tylko do .pdf ale również html (czyli można zamieścić takie CV bez problemu na stronie www) czy pliku .txt. Dostępny jest również język polski!

Kreator posiada kilka podstawowych sekcji oraz umożliwia ich dodawanie lub usuwanie. Jest możliwość wyboru stylów czcionki i kilku templatek, dzięki czemu CV może wyglądać nieco inaczej. Możliwość eksportu do html również pomaga, bo pozwala na późniejszą zmianę tła czy graficznych detali. Stworzenie CV zajmuje odrobinę więcej czasu, ale i tak jest to narzędzie, które pozwala nam na stworzenie CV nawet na tablecie. Co ciekawe można je również przesłać jako link – zatem jest idealne do wykorzystywania w sieciach społecznościowych.

3.DoYoubuzz

dobuzz 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutSerwis wymagający rejestracji ale jednocześnie pozwalający na zaimportowanie danych z Facebook lub LinkedIn. Częściowo płatny. W opcji bezpłatnej pozwala na zarejestrowanie własnego konta w domenie serwisu (w płanej, można CV umieścić na własnej domenie). Do wyboru w opcji free mamy 3 wzory CV (w płatnej 16). Aplikacje można wyeksportować do .pdf, ale bardziej serwis przeznaczony jest do publikacji online – oferuje podstawowe statystyki odwiedzin i odsłon naszego CV.
Do CV można dołączyć portfolio (w wersji bezpłatnej jedno, w wersji płatnej nieograniczoną ilość. Koszt wersji płatnej jest dość duży (40 euro rocznie).

4.Interviewme.pl

interviewme 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutPozwala zarówno na stworzenie CV jak i listu motywacyjnego. W całości płatny -najtańsza opcja kosztuje niecałe 10 zł za 90 dni dostępu do kreatora (bez możliwości napisania w nim listu motywacyjnego). Najdroższa wersja to koszt niecałych 50 zł. Serwis umożliwia zaimportowanie danych z profilu LinkedIn. W zależności od kosztu pakietu do dyspozycji mamy od 4 do 20 szablonów CV, opcje publikacji CV jako strony www oraz statystyki pobrań. Serwis przede wszystkim nastawiony na monetyzację dzięki oferowaniu ulepszeń CV przez profesjonalistów.

5.LiveCareer

livecareer 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutWymaga rejestracji przy tworzeniu nowego CV. Pozwala też zuploadować stare i je poprawić. Serwis sam dobiera wzór CV po uzyskaniu kilku podstawowych informacji na temat poziomu doświadczenia zawodowego, branży, w której pracujemy i historii zatrudnienia (np. tego czy często zmienialiśmy pracę). Edytor jest dość toporny, ale za to ma korekcję błędów (w j. angielskim). Wzory CV są przygotowane również pod najpopularniejsze stanowiska (np. inżynier oprogramowania czy sprzedawca). Wszystkie są jednak dość klasyczne graficznie (choć oferują różne układy treści).

6.YourCVBuilder

yourcvbuilder 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutWymagający rejestracji (o której dowiadujemy się dopiero, kiedy chcemy zapisać CV). W pełni darmowy i umożliwiający stworzenie CV po angielsku w 5 minut. Nie importuje danych (trzeba je wpisać ręcznie). Uzupełnianie CV polega na przejściu przez 4 sekcje (nie ma możliwości ich zmiany). Za to do wyboru jest 8 dość ciekawych wzorów.

7.Resume.com

resumecom 7 Aplikacji do stworzenia CV w kilka minutNajpierw wybieramy wzór a dopiero później tworzymy CV. Wszystkie dane wpisuje się ręcznie. Serwis oferuje 20 różnych wzorów, ale nie ma możliwości ich dodatkowej edycji. Trzeba się również zarejestrować. Tworzenie CV i jego eksport są bezpłatne.