Co 10. pracownik IT pracuje zdalnie

rp_praca-zdalna4.jpgPraca z domu to trend, który od kilku lat przybiera na sile. Coraz więcej osób wybiera pracę z możliwością nie tracenia czasu na dojazdy a często również w opcji samodzielnego dopasowywania godzin pracy do swojego trybu życia. W ilości ofert i możliwości pracy zdalnej przodują pracownicy IT.

W Polsce (jak wynika z analizy konsultantów firmy doradztwa personalnego Experis) już co 10. pracownik pracuje w całości zdalnie odwiedzając siedzibę firmy jedynie za pomocą komunikatorów. A 60% pracowników IT ma możliwość częściowej pracy zdalnej (1-3 dni w tygodniu). Taki układ jest najchętniej wybierany głównie dlatego, że z jednej strony pozwala na samodzielne zarządzanie swoim czasem pracy, a z drugiej nie traci się fizycznego kontaktu z firmą i kolegami z pracy.

Wraz z zainteresowaniem zdalną opcją pracy firmy muszą przestawić się na możliwość oferowania takiej formy współpracy – chcąc pozyskać specjalistów muszą się dopasować do oczekiwań rynku. Warto zatem – jeśli jesteś pracownikiem IT – szukać pracy nie tylko we własnym regionie, ale przeglądać oferty pracy również z innych miast.