A może lunch z potencjalnym szefem?

lunch w firmie2 A może lunch z potencjalnym szefem?Kiedy jesteś wysokiej klasy specjalistą, który może przebierać w ofertach pracy, to tradycyjna rozmowa kwalifikacyjna, na której jesteś „przesłuchiwany” jest nieco passe. Takie osoby zatrudnia się nieco inaczej – poprzez sieć kontaktów, nieformalne spotkania i – jedynie z rzadka – poprzez tradycyjną rekrutację. Nowo powstały w Kalifornii serwis Lunchcruit wychodzi naprzeciw potrzebom nawiązywania kontaktów nieformalnych między specjalistami a pracodawcami i oferuje usługę, w ramach której pasujące d o siebie osoby (menedżera  pracownika) umawia na lunch.

„Porozmawajmy o tym, co Ty możesz zrobić dla nas, a my dla Ciebe”- tak mniej więcej może brzmieć  przekaz firmy Lunchcruit, która (za prawie 400$ miesięcznie) umożliwia pracodawcom  spotkanie się na obiedzie z potencjalnym, rokującym kandydatem.

Zasada działania jest prosta – pracodawca tworzy profil firmy i opisuje stanowiska jakimi dysponuje. Pracownik, przegląda profile i wysyła informację, że jest zainteresowany daną firmą. Jeśli menedżer uzna, że z tej mąki może być chleb, umawia się na nieformalny i niezobowiązujący lunch.

Serwis jest dość nietypowy, dlatego korzystają z niego głównie firmy typu start-up, które do rozwoju potrzebują naprawdę wysokiej klasy specjalistów o otwartych umysłach. Trzeba jednak przyznać, że taki sposób rekrutacji – lunch z pracodawcą – znacznie bardziej by nam się podobał niż zwykła rozmowa kwalifikacyjna, prawda?