Lider powinien wyglądać zdrowo

rp_jablko.jpgCzy kandydat na lidera ma wyglądać inteligentnie? Otóż nie mato – jak się okazuje – większego znaczenia, natomiast ważne jest to, czy wygląda zdrowo.

Jak donoszą Psychowieści w Charakterach, z badań dr Briana Spisaka z Vrije Universiteit Amsterdam wynika, że osoba pełniąca funkcje liderskie ma przede wszystkim wyglądać zdrowo. Badania przeprowadzono w ten sposób, że fotografię tej samej osoby, poddano komputerowej modyfikacji. Na jednej fotografii wyglądała bardziej „zdrowo” (promienna cera, świetliste spojrzenie), a na drugiej bardziej „inteligentnie”. Następnie ponad 150 osób zapytano,którą osobę wybrałyby na swojego lidera. Wybór padł na osobę o zdrowym wyglądzie. Zaś to, czy osoba wygląda mniej lub bardziej inteligentnie okazało się nie mieć znaczenia.

Jak z badań wniosek? Otóż jeśli marzy ci się kierownicze stanowisko, powinieneś zadbać o to, by się regularnie wysypiać, pić dużo wody i zdrowo się odżywiać. Wtedy Twoja cera będzie wyglądała naturalnie i zdrowo (a szanse na awans – jak można wywnioskować z badań – wzrosną).