10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)

Chcesz by na wiadomość o tym, czym się zajmujesz kobiety mdlały z zachwytu i słały się gęsto u Twych stóp? W takim razie praca handlowca lub pracownika help-desku zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Dla kobiet liczy się umysł,usportowione ciało i … niezłe zarobki. Jaki zatem zawód wybrać, by móc łatwiej zawrócić kobietom w głowach?

1.Przedsiębiorca

fitness biznes3 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Biznesmen to najbardziej oczekiwany przez kobiety „zawód” u mężczyzny. 27% kobiet chciałoby, by ich ślubny miał własną firmę, a 18% chciałoby by za przedsiębiorcę wyszła ich córka. Profesję tą postrzegamy jako atrakcyjną głównie ze względu na oczekiwane wysokie zarobki i związane z tym poczucie bezpieczeństwa. Biznesmeni (choć niekoniecznie jest to zgodne z prawdą), są też postrzegani jako osoby zaradne i dbające o siebie.

2.Lekarz

zdrowie serce2 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Najbardziej poszukiwany zawód u partnera dla ponad 18% kobiet w Polsce. Dlaczego? Z jednej strony ze względu na prestiż, oczekiwane nie małe wynagrodzenie (co by lekarze nie mówili, Polacy i tak są przekonani, że to opłacalny zawód) i fakt iż lekarz jest osobą powszechnie szanowaną i należącą do tzw. elity. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przy polskiej służbie zdrowia, znajomości w branży medycznej, pomagają w życiu.

3.Prawnik

prawnik 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet) Zawsze elegancki, zawsze świetnie się wysławiający i na pewno zamożny. Z prawnikiem związany jest też społeczny prestiż. Dla prawie 15% kobiet w Polsce, to idealny kandydat na „ślubnego”.

4. Trener personalny

fitness pracownik 502 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Kochamy trenerów i uważamy, że są seksowni nie tylko dlatego, że mają świetnie wyrobione ciała i dbają o formę. W przypadku tego (dość nowego) zawodu w Polsce to również świadectwo podążania za trendami, inicjatywy i wcale nie aż tak złych zarobków. Popyt na trenerów rośnie i będzie rósł, w miarę jak pracujemy coraz więcej i coraz mocniej tyjemy. Zatem taki facet jest nie tylko „miły w dotyku” ale również przyszłościowy.

5.Artysta plastyk

artysta 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Niespokojna dusza, kreatywność i rozczulający widok faceta w białym, umazanym farbą podkoszulku sprawia, że wiele kobiet marzy o takim partnerze (lub przynajmniej romansie). Artyści wydają się nam niepokorni i jednocześnie bardzo emocjonalni i mający „dodatkowe możliwości” by lepiej rozumieć kobiety. Dodatkową korzyścią jest możliwość otrzymania własnego portretu.

6. Kucharz

chef 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)

fot.:Ry Young

Przez żołądek można trafić również do serca kobiety. Zawód kucharza popularyzują takie postacie jak Okrasa, Pascal czy Ramsay. Szef kuchni nie zawsze musi mieć brzuszek (a część z nas te brzuszki uwielbia), za to na pewno nie da umrzeć z głodu. Poza tym osoba, która potrafi wymachiwać dwoma nożami, jest jednocześnie niebezpieczna i dająca poczucie bezpieczeństwa.

7.Muzyk

basista 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)

fot.: Jeroen van de Sande/sxc.hu

„Chłopak z gitarą, byłby dla mnie parą” – choć od powstania tej piosenki minęło prawie 50 lat, w tej materii nic się nie zmieniło. Kochamy muzyków – i tych z gitarami, i tych z bębnami i oczywiście frontmenów. Są tajemniczy, zdeterminowani i popularni. Zwłaszcza ci, którym udało się osiągnąć sukces.

8.Strażak

strazacy12 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Taki facet ma połączenie wielu poszukiwanych przez kobiety cech. Strażacy dzielą się na dwie kategorie – usportowionych oraz podtatusiałych. Poszukiwany jest oczywiście pierwszy typ. Jędrne i wyrobione ciało w połączeniu z niebezpieczną pracą jest obiektem wielu damskich fantazji. I czyż jest coś bardziej rozczulającego niż seksowny mężczyzna ściągający z drzewa małego kociaka?

9.Policjant

policja3 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)

fot.:Guilherme Batimarchi

Władza, wyrobiona sylwetka i zdecydowanie – to cechy, które kobiety kojarzą z policjantem i które wydają się im niezwykle atrakcyjne. W promocji zawodu policjanta pomagają również filmy i seriale detektywistyczne. Wiemy z nich, że pracujący w dochodzeniówce policjant to również bystry umysł i wysoki poziom energii. Wprawdzie „Drogówka” nieco nas odstraszyła, ale dla wielu kobiet to wciąż atrakcyjny partner.

10.Inżynier

inzynier 10 najbardziej seksownych prac dla facetów (według kobiet)Nie jest to może zawód najbardziej sexi, ale kobiety cenią inżynierów – przede wszystkim za przymioty umysłu i ducha. Inżynierowie to osoby o wysokim poziomie intelektualnym, analityczne i skoncentrowane na szczegółach. Z reguły posiadają też na tyle wyrobiony zmysł techniczny, że przybicie gwoździa w mieszkaniu nie stanowi problemu (choć może się zdarzyć, że elektrotechnik odmówi wymiany żarówki twierdząc, że jest od „wyższych napięć”). Są to też z reguły osoby o spokojnym usposobieniu i jeśli przykładają się do pracy, to zarabiają nie najgorzej.