Jak dyskretnie powiedzieć koledze z pracy „idź do diabła”?

luxaforCzasami nasi koledzy z pracy to prawdziwe utrapienie. Kiedy potrzebujemy się skupić i w spokoju popracować przychodzą z pytaniami, które swobodnie mogłyby zaczekać, zawracają nam głowę nieistotnymi informacjami lub po prostu „zawisają” nad biurkami by poplotkować. Akurat wtedy, kiedy masz naprawdę coś ważnego do zrobienia! Jak sobie z tym poradzić.

Nawet zwykłe „przepraszam, nie mogę teraz rozmawiać” jest wyrwaniem się z procesu pracowania. Trzeba znaleźć zatem taki sposób, by nam kolega nie przeszkadzał. Można oczywiście umościć na biurku karteczkę z informacją „nie przeszkadzać”, ale znaczenie wygodniejszy jest pomysł, który ostatnio znalazł się na Kickstarterze – Luxafor.

Luxafor to mała lampka diodowa, którą umieszcza się na monitorze komputera, lub w innym widocznym miejscu i która kolorem światła informuje kolegów o tym czy można, czy też nie można nam przeszkadzać. Innymi słowy mówiąc, jeśli lampka świeci się na czerwono, oznacza to dla reszty „idź do diabła”.

Lampkę można włączać ręcznie lub można zintegrować ją z aplikacją służącą poprawie produktywności (np. Office Time czy codealike – wtedy będzie załączać się automatycznie). Lampka ma też dodatkowe funkcje – np. kiedy dostaniesz maila, zaczyna pulsować – dzięki temu, nie trzeba sprawdzać poczty, tylko po jej kolorze zorientować się, że dostaliśmy maila i zdecydować, czy chcemy czy nie chcemy czytać maila właśnie teraz.

Projekt zebrał na razie 17.000$ na realizację – z 42.000$, które potrzeba, by uruchomić produkcję. A czy wam taka lampka by się przydała?

Tagi: