7 rzeczy, które możesz zrobić, jeśli przyjechałeś za wcześnie na rozmowę kwalifikacyjną

rp_zarzadzanie-czasem.jpgJesteś nieco za wcześnie przed umówionym spotkaniem? Zamiast pukać do drzwi rekrutera na 20 minut przed umówionym spotkaniem i denerwować go tym, że go popędzasz (niestety w większości przypadków, osoba prowadząca wywiad, która wie, że kandydat już czeka, zacznie stresować się sytuacją, co odbija się niekorzystnie na kandydacie), możesz zrobić kilka następujących rzeczy:

1.Przeczytać jeszcze raz swoje CV

Zastanowić się na nad najważniejszymi informacjami , twoimi mocnymi stronami, pytaniami dotyczącymi doświadczenia, które możesz otrzymać. Nie ma nic gorszego niż kandydat, który nie pamięta własnych dat zatrudnienia czy zakresu obowiązków jakie wykonywał. A fraza „naprawdę to napisałem w CV?” w zasadzie skreśla kandydata.

2.Przejść się po okolicy

Nie tylko cię to zrelaksuje, ale da dodatkowe dane na temat firmy i jej otoczenia. Jeśli dostaniesz pracę, będziesz codziennie przychodził do tego miejsca. Sprawdź zatem czy ci się podoba, czy czujesz się w okolicy dobrze. Przy okazji pooddychaj głęboko i się uspokój.

3.Wyczyścić buty

Kup chusteczki higieniczne i przeczyść buty. Sprawdź czy nie masz niczego między zębami. Nie pal, a jeśli musisz, to zadbaj o to, by na czas rozmowy pozbyć się zapachu. Nie chodzi nawet o to, że niektórzy nie chcą zatrudniać palaczy, ale o to, że dla wielu osób zapach dopiero co zapalonego papierosa jest po prostu nieprzyjemny.

4.Poczekać w lobby i poobserwować pracowników

Bez zgłaszania się na recepcji, poczekaj w holu i poobserwuj osoby, które pracują w firmie. Czy wyglądają na zadowolone czy zestresowane? Ja się do siebie odnoszą?

5.Odwiedzić toaletę pracowniczą

Po niej poznasz, czy pracowników się szanuje. Jeśli jest brudno i brakuje papieru, to wielkich premii i bonów na święta się nie spodziewaj.

6.Porozmawiać z sekretarką

Zwłaszcza, jeśli kandydujesz na stanowiska związane z obsługą klienta lub sprzedażą. Osoby z recepcji często są pytane przez rekruterów o wrażenia na temat kandydatów. Jeśli sekretarka cię polubi, to masz większe szanse na prac. Nie mówiąc już o tym, że możesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o firmie.

7. Sprawdzić informację o firmie

Jeśli masz dostęp do internetu – np. w tablecie czy komórce – wykorzystaj czas na sprawdzenie informacji o firmie. W przypadku dużych marek wrzuć ich nazwę w gogle news – będziesz na bieżąco. A w przypadku niewielkie firmy, raz jeszcze odwiedź jej stronę internetową. To, czy byłeś na firmowiej witrynie www na pewno zostanie sprawdzone.

Tagi: