7 pytań, które warto zadać dopiero kiedy otrzymasz ofertę pracy

rp_rozmowa5.jpgIle płacicie? Czy można pracować z domu? Mam urlop zaplanowany na przyszły miesiąc- dostanę wolne awansem? Co jest w pakiecie dla pracowników? Te pytania zadane podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej mogą kosztować cię utratę pracy. Sugerują, że oto mamy do czynienia z kandydatem pewnym siebie (plus), ale jednocześnie z osobą, która może być roszczeniowa i może sprawiać problemy w pracy. Oczywiście, te pytania są ważne, ale najlepiej zadać je wtedy, kiedy otrzymasz już jasny komunikat, że firma chce cię zatrudnić.

Propozycja pracy ze strony pracodawcy to jeszcze nie umowa. Masz czas na to, by się zastanowić i zdecydować czy zaproponowane warunki pracy ci odpowiadają. To właśnie rozmowa w czasie której otrzymujesz ofertę pracy jest dobrym momentem na to, by zadać pytania, które pomogą ci podjąć decyzję. Nie dość że nie ryzykujesz tego, że twój rozmówca uzna cię za roszczeniowego, to dodatkowo masz lepszą pozycję negocjacyjną – bo już wiesz, że cię chcą.

Jakie pytania lepiej zostawić na później?

  1. Jakie dodatkowe świadczenia oferujecie pracownikom?
  2. Mam zaplanowany i wykupiony urlop w terminie …. czy byłaby możliwość otrzymania urlopu bezpłatnego lub jakiegoś innego rozwiązania tej kwestii, tak bym mógł z urlopu skorzystać, czy jest to niemożliwe?
  3. Czy godziny pracy, które państwo przedstawili są stałe, czy jest możliwa elastyczność?
  4. Czy jest opcja na pracę z domu (stale, częściowo)?
  5. Czy są szanse na samochód służbowy (telefon, laptop) w przyszłości?
  6. Czy jest opcja na wsparcie z państwa strony przy relokacji?
  7. Jak wygląda system podwyżek i premii?
Tagi: