3 pytania o portfolio, których warto się spodziewać

portfolio3 3 pytania o portfolio, których warto się spodziewaćCoraz częściej narzędziem, które pracodawcy wykorzystują przy podejmowaniu decyzji co do zatrudnienia kandydata jest ich portofolio, czyli przegląd dokonań kandydata. Jakich pytań o portfolio się spodziewać?

Za co odpowiadał Pan przy tym projekcie?

To, że masz portfolio umieszczony konkretny projekt nie daje rekruterowi pewności, że to w całości twoje dzieło. Nie zdziw się zatem jeśli o to dopyta. Bywa bowiem tak, że kandydat umieszcza w CV np. stronę internetową, chwaląc się, że jest jej projektantem. Strona jest beznadziejna, ale ma piękne intro – po rozmowie z kandydatem okazuje się jednak, że to właśnie to intro, zrobił kolega… Po takim doświadczeniu, każdy rekruter będzie dopytywał o konkrety.

Z którego projektu jest Pan szczególnie dumny?

W tym pytaniu chodzi o to, by zrozumieć, co dla ciebie jest ważne w pracy i co cię cieszy. Czy sposób pracy, jaki panuje w firmie, będzie ci odpowiadał.

Który projekt by Pan teraz poprawił?

To pytanie bada czy naginasz się do woli klienta oraz czy patrzysz konstruktywnie na swoje prace. Jeśli ze wszystkich projektów jesteś jednakowo dumny i żadnego byś nie poprawił, to mogą być z tobą problemy w przypadku kiedy trzeba będzie na Twoje dziecko nanieść poprawki.