2,3 mln miejsc pracy dzięki Facebookowi

rp_facebook-media.jpgMasz konto na Facebook? Pośrednio zatem wpłynąłeś na to, że to jedno medium społecznościowe, dało prace ponad 2 mln ludzi na całym świecie. Sam Facebook nie ma wprawdzie tylu pracowników, ale jego wpływ na marketing, rozwój aplikacji czy sprzedaż jest na tyle duży, że na całym świecie wygenerował ponad 2 mln nowych miejsc pracy.

Specjalista social media, content designer od mediów społecznościowych, analityk mediów społecznościowych, projektant aplikacji na Facebook to tylko niektóre ze stanowisk, jakie powstały dzięki temu, że i ty i ja mamy konto na Facebooku. Rozwój tego jednego medium , był w stanie w ciągu kilku lat na tyle rozwinąć rynek, by na całym świecie powstały całkowicie nowe zawody.

Z raportu Deloitte dotyczącego wpływu Facebook na ekonomię światową wynika, że najwięcej miejsc pracy powstało w USA. Na drugim miejscu znalazła się Europa (głównie Wielka Brytania), Niemcy i Francja. Sporo miejsc pracy powstało też w związku z Facebook w Indiach i  Brazylii. Przez 10 lat istnienia serwisu, daje to w sumie 2,3 mln stanowisk związanych z marketingiem, aplikacjami i … zwiększonym zapotrzebowaniem na smartfony.

Zastanawiasz się nad tym czy nie zmienić zawodu? Wydaje ci się, że jesteś już na to za stary? Pomyśl, że jeszcze 10 lat temu te 2,3 mln ludzi robiło zupełnie co innego w życiu!

Tagi: