Komórka powoduje zwiotczenie skóry szyi

rp_smartfone.jpgChcesz dłużej zachować młody wygląd? Zapobiec wyglądowi buldoga (wiszące policzki) i zmarszczkom na szyi? Znajdź pracę, w której nie będziesz musiała korzystać tak wiele z telefonu komórkowego i pozbądź się smartfona.

Codzienne korzystanie z telefonu komórkowego i spoglądanie na jego ekran kilkadziesiąt, a nawet do 150 razy dziennie ma negatywny wpływ na urodę. Zwłaszcza u kobiet, u których skóra szyi i dekoltu jest nieco bardziej delikatna. Naukowcy stworzyli pojęcie „szyi technologicznej” – problemów, jakie napotyka szyja w związku ze zginaniem jej codziennie przez wiele razy po to, by spojrzeć na ekran telefonu czy tabletu. Takie zachowanie, poza problemami z kręgosłupem, prowadzi też do obwisania skóry policzków i zmarszczkami nad obojczykami. Powstają też zmarszczki na brodzie i szyi.

Producenci kremów już szykują się do wprowadzenia na rynek produktów, które pomogą kobietom walczyć z „technologiczną szyją”. Tak naprawdę jednak, najlepszym rozwiązaniem, jest nieco mniejsza ilość czasu przed ekranem komórki,a większa twarzą w twarz z drugim człowiekiem.