Z dłuższymi weekendami w 2015 r. raczej słabo

rp_wakacje-platne.jpgWziąłeś dziś wolne? To dobrze – udało ci się skorzystać z jednego z niewielu dłuższych weekendów, jakie będziemy mieć w 201 roku. Nie martw się jednak – w 2016 roku będzie ich jeszcze mniej.

Ile możliwości na nieco dłuższe wolne czeka nas w 2015 roku? Zaledwie kilka, przy czym okazji, w których wzięcie jednego dnia urlopu da nam 4 dni wolnego, poza tym weekendem, który mija obecnie, mamy w zasadzie jeden – przy okazji Bożego Ciała (które zwyczajowo wypada w czwartek, zatem opcja na dłuższy weekend pojawia się każdego roku). Poza tym, nasze ulubione długie weekendy – majowy i Bożonarodzeniowy, w tym roku będą ubogie. Wprawdzie w maju nie trzeba żadnego urlopu, ale za to 1 maja wypada w piątek, a 3 maja w niedzielę – majowy weekend, to zatem niemalże normalny weekend – dłuższy jedynie o jeden dzień. Podobnie w przyszłym roku będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia, których pierwszy dzień wypada w piątek. O tyle dobrego, że za 26 grudnia wypadającego w sobotę, należy się nam wolne.

Na upartego, można przedłużyć sobie weekend 11- 15 listopada. 11 listopada (Święto Niepodległości) wypada w środę, zatem biorąc dwa dni wolnego mamy pięć wolnych od pracy dni. Szkoda jedynie, że w połowie listopada, kiedy pogoda nie zachęca do urlopu – przynajmniej w Polsce.