Znajomość polskiego ceniona za granicą

rp_praca-za-dziekuje.jpgChciałbyś pracować za granicą, ale boisz się, że nie będziesz atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców? Nie martw się – znasz polski, a to już bardzo dużo. Dla wielu pracodawców zagranicznych, polski jest jednym z mocno poszukiwanych języków.
Z analizy przeprowadzonej przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna wynika, że pracodawcy w wielu krajach cenią znajomość polskiego, który należy do 10 najbardziej poszukiwanych języków. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii, polski znajduje się na 8 miejscu pośród poszukiwanych języków obcych. Nie jest to może duży odsetek ogłoszeń, ale szanse na pracę są. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo znasz hiszpański, francuski lub niemiecki. W Niemczech, język polski to również chętnie widziana opcja – w rankingu popularnych języków znajduje się na 9 tym miejscu. Polski jest też ceniony w Rosji (choć ofert pracy relatywnie nie ma tak wiele) i w Holandii (8 miejsce).
Znajomość jedynie języka polskiego na niewiele się zda, jeśli wyjeżdżasz do kraju, w którym nie jesteś w stanie się skomunikować. Jeśli jednak znasz dodatkowo inny język obcy, to możesz szukać pracy w centrach usług wspólnych.

Tagi: