Znajomość polskiego ceniona za granicą

praca za dziekuje3 Znajomość polskiego ceniona za granicą Chciałbyś pracować za granicą, ale boisz się, że nie będziesz atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców? Nie martw się – znasz polski, a to już bardzo dużo. Dla wielu pracodawców zagranicznych, polski jest jednym z mocno poszukiwanych języków.
Z analizy przeprowadzonej przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna wynika, że pracodawcy w wielu krajach cenią znajomość polskiego, który należy do 10 najbardziej poszukiwanych języków. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii, polski znajduje się na 8 miejscu pośród poszukiwanych języków obcych. Nie jest to może duży odsetek ogłoszeń, ale szanse na pracę są. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo znasz hiszpański, francuski lub niemiecki. W Niemczech, język polski to również chętnie widziana opcja – w rankingu popularnych języków znajduje się na 9 tym miejscu. Polski jest też ceniony w Rosji (choć ofert pracy relatywnie nie ma tak wiele) i w Holandii (8 miejsce).
Znajomość jedynie języka polskiego na niewiele się zda, jeśli wyjeżdżasz do kraju, w którym nie jesteś w stanie się skomunikować. Jeśli jednak znasz dodatkowo inny język obcy, to możesz szukać pracy w centrach usług wspólnych.