Praca dla osób otwartych na kontakt z ludźmi – 5 propozycji

waiterJesteś otwarty na innych? Ludzie cię lubią i zawsze byłeś duszą towarzystwa, a określenie „nieśmiały” kompletnie do ciebie nie pasuje? Wykorzystaj te naturalne zdolności w swojej pracy. Oto pięć prac dla osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym, w których sprawdzisz się idealnie!

1.Kelner / barman

Ta praca wymaga umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktu – od tego, jak bardzo polubią cię klienci zależy nie tylko to ile pieniędzy zostawią w barze czy restauracji, ale również to, jak wysoki dostaniesz napiwek!

2.Promotor lokalu

Praca, która wymaga umiejętności zaczepienia osób na ulicy, krótkiej rozmowy i namówienia na wizytę w pubie czy klubie. Twoje zarobki są uzależnione od ilości osób, które uda ci się zaprosić. I nierzadko spotkasz się z odrzuceniem – zatem to praca tyko dla tych, którzy nie mają najmniejszych problemów z tym,by podejść do obcej osoby i się odezwać.

3.Konsultant call center

Aby sprawdzić się w tej pracy musisz lubić ludzi i potrafić z nimi rozmawiać. Reszta, to już kwestia technik sprzedaży i budowania kontaktu.

4. Sprzedawca w sklepie odzieżowym

Jeśli nie unikasz kontaktu z ludźmi i chętnie z nimi rozmawiasz, to sprawdzisz się też sprzedaży bezpośredniej w sklepie, która wymaga tego, by klientowi nienachalnie doradzić i zaproponować kolejne ubrania bądź dodatki.

5. Recepcjonista

Uśmiech na co dzień, pogodne usposobienie i chęć pomagania innym, to idealne cechy recepcjonisty w hotelu czy hostelu. Turyści oczekują miłej obsługi, inicjatywy i nierzadko mają wiele problemów, w których recepcjonista może im pomóc.