Polacy wśród narodów najlepiej mówiących po angielsku!

rp_trudny-jezyk3.jpgAż trudno w to uwierzyć, ale w mówieniu po angielsku jesteśmy lepsi niż Niemcy, Belgowie czy Francuzi! Polska w rankingu Światowej znajomości angielskiego znalazła się w pierwszej dziesiątce a w aspekcie rozwoju znajomości angielskiego zajęliśmy trzecie miejsce!
Czy Polacy mówią po angielsku? Zdaniem odwiedzających nasz kraj turystów, mówimy w języku Szekspira dość słabo. Wynika to jednak głownie z tego, że turyści spotykają się (poza hotelem) głównie z osobami zajmującymi niższe stanowiska – sprzedawcami czy obsługą gastronomiczną. Tymczasem okazuje się, że Polacy mówią po angielsku całkiem nieźle.
Z analizy EF Education First przeprowadzanej za pomocą testu składającego się ze 100 pytań badających znajomość gramatyki, słownictwa, czytania i słuchania wynika, że jesteśmy 6 krajem świata, w którym najlepiej mówimy po angielsku. Nie oznacza to, że u na jest najwięcej osób, które potrafią się po angielsku dogadać, ale że poziom znajomości języka u osób, które taką znajomość deklarują, jest wysoki. Mało tego, na poziomie przyrostu wiedzy, od zeszłego roku przeskoczyliśmy kilka pozycji i otrzymaliśmy certyfikat „Very High Proficiency” – w szybkości nauki języka wyprzedziła nas jedynie Turcja i Kazachstan. Poza Polską, w grupie krajów o najwyższym poziomie biegłości w angielskim są również takie kraje jak: Holandia, Austria, Dania, Szwecja, Finlandia i Norwegia.
Jeśli jeszcze nie mówisz biegle po angielsku, to warto zapisać się na kurs lub rozwijać umiejętność we własnym zakresie, czytając literaturę i oglądając filmy po angielsku – za chwilę, bez tego języka, może być trudno znaleźć nawet prace w sektorze usług.

Tagi: