Jak często odświeżasz swoje CV?

rp_cv-doswiadczenia3.jpgKiedy ostatni raz wprowadzałeś zmiany w swoim CV?  Dodawałeś nowe informacje, zmieniałeś wygląd lub dopasowywałeś bardziej do wymagań współczesnego rynku pracy?

Z badania przeprowadzonego przez serwis pure-jobs.com wynika, że prawie co trzecia osoba poszukująca pracy od roku nie wprowadzała żadnych zmian w swoje CV. 18% odświeżało CV między 3-12 miesiącami, 15% w ostatnim kwartale, a 39% w zeszłym miesiącu.

O ile osoba posiadająca pracę i nie szukająca nowej, może pozwolić sobie na rzadsze odświeżanie CV (raz na 6 miesięcy), o tyle osoby poszukujące pracy powinny zaglądać do swojego CV nieco częściej – również wtedy, kiedy poszukują pracy biernie, czyli reagują na zapytania ze strony rekruterów. Raz do roku to zdecydowanie za rzadko!

Często wydaje się nam, że skoro nie zmieniliśmy firmy czy stanowiska, to nie ma żadnych nowych informacji, które możemy wprowadzić do CV. Tymczasem zawsze możesz uzupełnić CV o:

Jak często odświeżać CV? Zaglądanie do niego każdego miesiąca nie ma większego sensu, ale przynajmniej raz na kwartał, powinieneś otworzyć dokument i zastanowić się, czy jest coś ważnego, co możesz dopisać. Nie zapomnij również o usuwaniu starych, nieaktualnych informacji.