Chcesz by koledzy pomagali ci w pracy? Noś wysokie obcasy

wysokie obcasyNieco to wprawdzie seksistowskie, ale badania pokazują, że mężczyźni chętniej pomagają kobietom w szpilkach niż tym, które mają na stopach obuwie na płaskiej podeszwie.

Nicolas Gueguen, autor badania przeprowadził całą serię eksperymentów, by sprawdzić, czy wysokość obuwia kobiety ma wpływ na to, jak pomocni będą wobec niej mężczyźni. Okazało się, że i owszem – w każdej z zaprojektowanych przez badacza eksperymentów mężczyźni byli bardziej skłonni do pomocy kobiecie w szpilkach – niezależnie od tego, czy pomoc była zawodowa (prośba o wzięcie udziału w ankiecie) czy czysto społeczna – podniesienie upuszczonej rękawiczki.

Na kobiety, wysokość obcasów drugiej osoby nie miała wpływu – były tak samo uczynne wobec Pań w płaskim i wysokim obuwiu.

Jeśli zatem chcesz, by koledzy z pracy chętniej ci pomagali, to powinnaś zaprzyjaźnić się z obcasami. Niestety nie wiadomo, jaka wysokość jest najbardziej optymalna.

Co ciekawe, Gueguen wykazał również, że to do kobiet w szpilkach, mężczyźni w barze podchodzą szybciej – zatem wysoki obcas może się przydać również po pracy.

fot.:Roger Kirby/sxc.hu

Tagi: