3 elementy pracy za granicą, które warto podkreślać na rozmowie kwalifikacyjnej

rp_emigrantka3.jpgJeszcze kilka lat temu, okres pracy za granicą mógł być w CV przeszkodą w znalezieniu pracy. Pracodawcy bali się, że rozczarowany powrotem pracownik rychło znów ucieknie za granicę. Teraz sytuacja nieco się odmieniła -pracownik z doświadczeniem w pracy zagraniczne (czy nawet stypendium w czasie studiów), jest w wielu firmach mile widziany. Co – z obszaru zdobytych doświadczeń – warto podkreślać w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej?

Poprawa znajomości języka obcego

Dla wielu pracodawców fakt, iż miałeś okazję komunikować się w obcym języku na co dzień, jest istotnym elementem poprawiającym Twoje kompetencje językowe. Nie zapomnij tego podkreślić.

Otwartość międzykulturowa

Nawet jeśli pracowałeś u naszych sąsiadów, to nasze kultury nieco się różnią. W międzynarodowych korporacjach, umiejętność komunikacji z osobami z innych kultur i wrażliwość międzykulturowa, to niezwykle istotne elementy doświadczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie w środowisku pracy wymagającym współpracy z obcokrajowcami.

Konieczność radzenia sobie w nowych sytuacjach

Podejmowanie decyzji, umiejętność wybrnięcia z zaskakujących sytuacji to ważne cechy w dynamicznym środowisku pracy. Praca za granicą prawie zawsze poprawia te umiejętności, bo jesteśmy w obcym środowisku, które – przynajmniej na początku – nie do końca rozumiemy.