Znalezienie porównywalnej pracy jest łatwiejsze niż dawniej?

nowa karieraCzy znalezienie pracy dającej porównywalne do obecnych dochody jest waszym zdaniem łatwe czy trudne? Z badania przeprowadzonego przez rynekpracy.pl wynika, że optymizm Polaków względem łatwości znalezienia porównywalnej do obecnej pracy nieco – względem zeszłego roku – wzrósł.

Nadal niestety, większość z nas (72%) uważa,że znalezienie nowej pracy, pozwalającej osiągać porównywalne do obecnych dochody jest trudne. Dla co trzeciego Polaka, opcja na taką pracę wydaje się obecnie bardzo trudna, a dla 42% raczej trudna. 5% uważa jednak, że byłoby to bardzo łatwe zadanie (w zeszłym roku uważało tak jedynie 2%). wzrosła też ilość osób uważających, że znalezienie podobnej pracy byłoby raczej łatwe (do 20% z 16%).

Analizując postawy Polaków względem łatwości znalezienia nowej, porównywalnej pracy na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, trzeba jednak przyznać, że optymizm mamy coraz większy. W 2001 roku, tylko 15% Polaków uważało,że jest to łatwe zadanie, a aż 48%, że bardzo trudne. A jakie jest wasze zdanie?