Jak formatowaniem usunąć wolne przestrzenie z CV ?

rp_cv-doswiadczenia3.jpgDobrze sformatowane CV to jedna z ważniejszych rzeczy – zwłaszcza dla osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Pokazuje czy jesteś dokładny, uporządkowany i pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie w CV. Jednym z częstych błędów jakie można spotkać w CV jest złe rozplanowanie przestrzeni – gęsto zapisana pierwsza strona a na drugiej zaledwie dwie linijki tekstu, to często spotykany problem. Można go łatwo usunąć odpowiednim formatowaniem.

Dobrze sformatowane CV nie pozostawia zbyt dużo wolnego miejsca na dole ostatniej strony – najlepiej, jeśli kończy się w 2/3 drugiej strony. Przy małym doświadczeniu, można też próbować zmieścić się na jednej stronie (tak, by mieć pewność, że nie przerzucimy do drugiej samej klauzuli o przetwarzaniu danych). Jakie narzędzia można wykorzystać by lepiej zarządzić przestrzenią w CV?

Marginesy – standardowo ustawione możesz zmniejszyć (by zmieścić więcej) lub nieco powiększyć (by wydłużyć CV)

Dobór czcionki – czcionki różnią się między sobą grubością i szerokością przestrzeni między literami. To samo zdanie napisane Tahomą zajmie mniej miejsca niż Verdaną – możesz to wykorzystać by zwiększyć lub zmniejszyć objętość CV. Oczywiście nie używaj trudnych do odczytania, fantazyjnych czcionek.

Odstępy między wierszami – nie muszą być standardowe – mogą np. zajmować 1,25 linii zamiast 1,5.

Tagi: