Polscy księgowi najlepsi na świecie

ksiegowoscChoć na całym świecie ceni się naszych programistów, to nie tylko w kodowaniu jesteśmy świetni. Mamy też najlepszych na świecie księgowych.
Beata Rusinowicz okazała się najlepszą księgową spośród prawie 25000 osób, które wzięły udział w testach organizowanych przez ACCA. Pokonała kontrkandydatów w kategorii Financial Management zdobywając 92 punkty na 100 możliwych. To nie pierwsza nagroda dla osoby z Polski. Odkąd ACCA organizuje dla osób posiadających certyfikaty księgowe i rachunkowe międzynarodowe konkursy wiedzy, rokrocznie wygrywają Polacy. Wiedza, którą trzeba się wykazać obejmuje zarówno kwestie księgowe, jak i prawne oraz związane z zarządzaniem.

Polacy okazują się najlepiej przygotowani do egzaminów certyfikacyjnych. Poza Polakami, dobrze radzą soebie również księgowi z Czech, Irlandii i Malty – jednak to Polacy wypadają w testach zdecydowanie najlepiej.
Osoby z certyfikatami ACCA zarabiają od kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie – warto zatem do zdobycia takiego certyfikatu się przyłożyć. Zwłaszcza, ze praca za granicą, również stoi dla nich otworem.

fot.:randy kun/sxc.hu