Masz zdalną pracę? Sprawdź gdzie najlepiej mieszkać!

emigracja powroty2 Masz zdalną pracę? Sprawdź gdzie najlepiej mieszkać! Nowe technologie i dostęp do internetu sprawiają, że coraz więcej ludzi zarabia na życie pracując w charakterze freelancera. Takie osoby pracują zdalnie wykonując pracę na rzecz kilku podmiotów. Coraz częściej pracownicy są również zatrudniani zdalnie – przykładowo programista pracuje dla pracodawcy mieszkając w innym mieście czy kraju. Praca zdalna powoduje, że można żyć w tańszym kraju, za wyższe zarobki zarabiane w innym kraju. Gdzie zatem opłaca się mieszkać, jeśli jest się freelancerem lub zdalnym pracownikiem?
Serwis NomadList przygotował analizę najlepszych miejsc pracy dla pracownika zdalnego, biorąc pod uwagę takie czynniki jak dostęp do internetu i jego prędkość (warunek konieczny do pracy), średnie koszty życia, pogodę. Gdzie zatem warto się przenieść by żyć na wyższym poziomie, wygodniej i lepiej?
Na pierwszym miejscu znalazło się Tajskie Chiang Mai – miesięczne koszty życia oceniono na 501Euro, internet jest szeroko dostępny a pogoda wręcz wymarzona dla tych, którzy nie lubią marznąć.

Kolejne miejsce zajęła Praga, z miesięcznymi kosztami życia w wysokości 912 Euro i dobrym internetem (ale niestety nieco chłodniejsza).
Trzecie miejsce to Znów Talandia i Bangkok – 1057 Euro miesięcznie i oczywiście świetna pogoda.
Kolejne miejsca w rankingu zajęła – Ryga (Łotwa), Hoi An (Wietnam), Belgrad (Serbia), Timisoara (Rumunia), Zagrzeb (Chorwacja) Taipei (Tajwan) i Dawao na Filipinach. Pierwsze polskie miasto w rankingu – Wrocław – uplasowało się na 15 miejscu. Co ciekawe, średnie koszty życia we Wrocławiu oceniono na 1347 Euro (czyli kwotę, którą raczej nie dysponuje co drugi wrocławianin).

A jakich miast unikać? Przede wszystkim Kinosaki w Japonii, Edynburgu w Wielkiej Brytanii, Brisbane w Australii i kilku amerykańskich miast (Omaha, Raileigh).