Bransoletka fitness – nowy gadżet dla pracowników

O tym, że firmy coraz mocniej interesują się zdrowiem pracowników już pisałam nie raz. To zainteresowanie nie ogranicza się jedynie do opłacania karnetów na siłownię lub wynajmowania personalnego trenera,ale również inwestowania w aplikacje, które pozwalają śledzić postępy jakie robi pracownik trenując i wykonując aktywność fizyczną po pracy. A na pracowników, którzy najlepiej sobie w tym względzie radzą czekają nagrody.

Tego typu systemy wprowadza coraz więcej firm – zwłaszcza w USA, gdzie jest poważny problem z otyłością. Jednym z pomysłów jest zaopatrywanie pracowników w urządzenia umożliwiające monitoring aktywności fizycznej i diety. Pracownicy noszą np., specjalne bransoletki na rękach, które pozwalają na śledzenie ilości kroków jakie w ciągu dnia robi pracownik, wprowadzanie tego, co pracownik zjadł, monitorowanie wagi i dodawanie wszelkich innych informacji o fizycznej aktywności. Pracownicy, którzy osiągną najlepsze rezultaty – np. schudną albo osiągną cele w postaci ilości wykonanych ćwiczeń dostają dodatkowe premie lub płacą mniej za ubezpieczenie zdrowotne.

Dla firmy jest to wydatek, ale również oszczędność – zdrowszy pracownik nie tylko lepiej pracuje, ale też rzadziej korzysta ze zwolnień lekarskich i rzadziej jest w pracy nieobecny. Ponadto niektórzy pracownicy doceniają atencję firmy i są z nią bardziej związani nie chcąc rezygnować z tego, że firma dba o ich zdrowie.

A co wy sądzicie – czy taka ingerencja w bądź co bądź prywatne życie pracowników – jest dla was przekroczeniem granicy czy może jest pozytywnie oceniane?

Tagi: