Przed drugim spotkaniem rekrutacyjnym – zgoogluj rekrutera i managera

google Przed drugim spotkaniem rekrutacyjnym – zgoogluj rekrutera i manageraIdziesz na drugie spotkanie rekrutacyjne? Prawdopodobnie Twoje profile w serwisach społecznościowych zostały już sprawdzone, a Twoja obecność w internecie prześwietlona. Zrób to samo – sprawdź czego możesz dowiedzieć się o swoich rozmówcach i wykorzystaj tę wiedzę na spotkaniu rekrutacyjnym.

Jeśli już spotkałeś się z osobami, które rekrutują cię do pracy w firmie, znasz ich nazwiska – wykorzystaj to, sprawdzając ich dane w wyszukiwarce. Dzięki temu możesz dowiedzieć się:

  • jak długo pracują w firmie (w przypadku szefa jest to o tyle ważne, że pokazuje jak doświadczonym jest managerem oraz czy w firmie możliwe są awanse wewnętrzne czy raczej poszukuje się managerów na zewnątrz)
  • jakie mają zainteresowania (możesz do nich nawiązać w trakcie rozmowy – pamiętaj, że bardziej lubimy ludzi podobnych do nas)
  • jakimi są ludźmi (z poczuciem humoru czy profesjonalistami, którzy nawet na FB mają „sztywne” zdjęcie profilowe).
  • jaka była ich ścieżka kariery (i czy była realizowana w ramach firmy)

Wykorzystaj te informacje na spotkaniu rekrutacyjnym – dzięki temu będziesz mieć większe szanse. Pamiętaj jednak, by nie nawiązywać na rozmowie do tego, że rzeczywiście „googlowałeś” swojego managera – większość ludzi tego nie lubi (choć sami to robią).