Dlaczego nie warto korzystać z gotowych treści maila przy przesyłaniu CV

Wiele systemów rekrutacyjnych z których korzystają kandydaci umożliwia przesłanie CV wraz z notką, która pojawi się w treści maila. Taką notkę można stworzyć samemu lub skorzystać z gotowego wzoru. Oczywiście lepiej wysłać cokolwiek niż pustego maila, ale są przynajmniej trzy powody, dla których zawsze powinieneś usuwać z treści maila systemowe powitanie i zastąpić je własnym:

  1. Większość kandydatów korzysta z automatycznych odpowiedzi – w efekcie do pracodawcy trafia kilkanaście (lub więcej) CV o dokładnie tej samej, zautomatyzowanej treści maila. Nie jesteś w stanie się wyróżnić – jeśli Twoja aplikacja wygląda jak dziesiątki innych.
  2. Automatyczna treść maila jest standardowa i ogólna – nie mówi nic o Tobie, Twoich umiejętnościach i przygotowaniu do pracy – a to jedyny fragment aplikacji, co do którego możesz mieć 100% pewności, że zostanie odczytany (o ile Twój mail w ogóle zostanie otwarty).
  3. Motywacja do pracy, którą wykazujesz wysyłając CV z automatycznym uzupełnieniem treści maila jest – zdaniem rekrutera – w takiej sytuacji równa 0.