Osobliwe zawody – obserwator wysychającej farby


Pisałam o wielu dziwacznych zawodach – ta praca bije jednak wszelkie rekordy i na pierwszy rzut oka wygląda na najnudniejszą pracę na świecie. Na czym polega? Otóż wymaga obserwowania tego, w jaki sposób wysycha na ścianie farba.

Dr. Thomas Curven jest specjalistą w zakresie chemii. Pracuje w firmie Dulux i do jego codziennych obowiązków należy obserwowanie procesu wysychania farby na ścianie. Obejmuje to zarówno patrzenie na wysychającą farbę, jak i jej obserwowanie pod mikroskopem. W całym procesie jego pracy chodzi o ustalenie tego jak farba zmienia kolor, czy jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i jak długo schnie. Curven zajmuje się również badaniami nad poszczególnymi składnikami i ich łączeniem, po to, by zapewnić jak najwyższą jakość produktów Dulux.

Wprawdzie kiedy Curven opowiada o swojej pracy innym ludziom, zazwyczaj uważają oni, że ego zajęcie jest wyjątkowo nudne – jednak dla niego, jest to fascynująca praca. Jak widać, każdy musi znaleźć własną ścieżkę i nie zawsze to, co dla jednych jest nudne, będzie takie dla innych.