Na jakie dodatki pozapłacowe możesz liczyć w BPO/SCC?

telemarketing2 Na jakie dodatki pozapłacowe możesz liczyć w BPO/SCC?Sektor nowoczesnych usług biznesowych należy do najprężniej rozwijającego się w Polsce. Nie każdy chce pracować w dużych korporacjach, a wielu młodym ludziom praca w takiej firmie kojarzy się z monotonnymi czynnościami i pracą „na chwilę”. Nie zmienia to faktu, że nie zawsze praca w BPO czy SCC jest rzeczywiście rutynowa a praca w takiej firmie daje spore możliwości – zarówno rozwoju zawodowego jak i finansowego. Korporacje, mają również dodatkowe przywileje – sporą ofertę dodatków pozapłacowych, które po prostu uprzyjemniają lub ułatwiają życie. Na co można liczyć pracując w tym sektorze?

  • Najwięcej firm oferuje pakiety medyczne (z raportu ABSL wynika, że ponad 90%)
  • Ponad 80% firm dba też o rozrywkę i aktywność fizyczną swoich pracowników dając im dostęp do kart typu Multisport lub OK System.
  • Z racji konieczności pracy w języku obcym, ponad 70% dofinansowuje swoim pracownikom kursy języków obcych.
  • Zajęcia sportowe oferuje ponad 60% firm. Podobna ilość firm daje pracownikom dodatkowe ubezpieczenie na życie oraz dofinansowuje im studia wyższe.

Nieco mniejszą popularnością cieszą się kolejno – dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, wycieczki turystyczne, możliwość zakupu akcji firmy na preferencyjnych zasadach oraz dodatkowy fundusz emerytalny.