Bonus dla pracownika za to, że odżywia się zdrowo

Zdrowy pracownik to skarb (dlatego trzeba o niego dbać). Nie bierze L4, ma większą energię do pracy i ogólnie mniej z nim kłopotu. Pisałam już nie raz o tym, że coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie pracowników – stąd różnego rodzaju karty na siłownię czy promowanie nie palenia. Powstały też aplikacje potrafiące śledzić to, czy pracownik prowadzi aktywny tryb życia. Teraz powstała kolejna, która monitoruje co pracownik je – a aby nie czuł on, że firma zagląda mu do talerza narażając jego prywatność, aplikację połączono z systemem bonusowym, który pozwala pracownikom na uzyskanie gratyfikacji finansowej za to, że odżywiają się zdrowo.

EatRight Reward, to system, który promuje zdrowy tryb odżywiania, poprzez wspieranie pracowników w spożywaniu owoców i warzyw i wybieraniu zdrowych produktów. Aplikację połączono z największymi sklepami spożywczymi w USA, takimi jak Shaw’s, Star Market, Roche Brothers, Hannaford, Wegmans. Kiedy pracownik coś kupuje, każdy zakup jest odnotowywany w aplikacji i pracownik zdobywa punkty za każdą „zdrową” rzecz w swoim koszyku. Te punkty może następnie wymienić na pieniądze odkładane na koncie paypal. Tygodniowo, pracownik może „zarobić” 20 dolarów.

Sam pomysł jest dość sprytny, ale czy za 20 dolarów tygodniowo (maksymalnie) chcielibyście, by wasz pracodawca wiedział jaką kiełbasę i ile piwa kupiliście na grilla?