Będziemy bardziej rotować?

Zwiększenie wskaźników rotacji w firmach przewidują specjaliści rynku pracy w najbliższych latach – a wszystko dlatego, że czujemy się odrobinę bardziej bezpiecznie i szukamy nowych, lepszych możliwości rozwoju.

W 2012 roku wskaźnik rotacji wyniósł w firmach 12,2% . W przyszłym roku, Hay Group i Centre for Economics and Business Research (CEBR), przewiduje wzrost rotacji do 13,5% a następnie kolejne zwyżki – do 14,2%. To i tak mniej niż średnia dla Europy, ale trzeba pamiętać, że to tylko przewidywania, które opierają się na danych statystycznych i trendach.

Dlaczego rotujemy? Bo szukamy lepszych możliwości pracy i rozwoju – coraz częściej nie tylko w w kraju, ale również za granicą, gdzie w wielu krajach niekoniecznie pracujemy już na zmywaku czy na najniższych stanowiskach. Polacy są chętnie przyjmowani również na stanowiska managerskie czy specjalistyczne. A kolejne lata przynoszą coraz lepiej przygotowane do tego kadry – ludzi, którzy znają coraz więcej języków obcych, odbywali praktyki na zachodzie i dzięki temu są w stanie się dopasować do międzynarodowego środowiska pracy.

Ogólnie rotujemy zaś bo:

Tagi: