Aplikacja do oceny osobowości pracowników wewnątrz firmy

Czy wiesz co myśli o Tobie każdy ze współpracowników? Raczej nie – badania mówią, że jesteśmy w stanie przewidzieć co myślą o na inny tylko w mniej więcej połowie przypadków. Co do reszty opinii całkowicie się mylimy. Możemy np. uważać, że Kasia z biurka obok uważa, ze jesteśmy godni zaufania, podczas gdy Kasia myśli, że jesteśmy największymi plotkarzami w biurze.  Z myślą o umożliwieniu pracownikom dostępu do tego, jak naprawdę są postrzegani w pracy, powstała aplikacja Knozen.

Knozen działa na takiej zasadzie jak popularne kiedyś strony „hot or not” czyli pozwala na ocenianie współpracowników pod kątem różnych cech osobowości i porównywanie ich między sobą. Przykładowo, na ekranie telefony pojawia się zdjęcie Krzysztofa i Grzegorza i pytanie „który z nich jest bardziej analityczny”? Po wyborze jednej osoby, na ekranie pojawia się kolejna para i kolejne pytanie. Dane zbierane są od wszystkich pracowników, a następnie każdy z nich ma dostęp do swojego „profilu”, czyli widzi jak jest postrzegany na tle innych pracowników. Aplikacja nie ujawnia kto jak zagłosował – widzimy jedynie zbiorcze dane.

Po co taka zabawka? Otóż zdaniem twórców pozwala ona menedżerom budować lepsze zespoły, a pracownikom daje dostęp do wiedzy na temat tego, jak naprawdę są w firmie postrzegani. Dzięki temu, pracownicy mogą pracować nad sobą by być postrzegani lepiej i rozwijać te cechy, których rzeczywiście im brakuje w opinii innych (bo ich własna może nie być prawidłowa). Knozen to na razie start-up, czy się przyjmie, czas pokaże – czy wy z takiej aplikacji chcielibyście skorzystać?

Tagi: