1/3 menedżerów kłamie w CV?

Takie wnioski z badań przytacza Forbes. Menedżerowie, mimo iż sami narzekają na to, że kandydaci, których spotykają na rozmowach kwalifikacyjnych nie piszą w CV prawdy, to sami ją we własnych aplikacjach naginają.

Co trzeci menedżer w swoim CV kłamie. Pisze  o wyższej niż rzeczywista znajomości języka obcego, opisuje funkcje, których nie pełnił, przesadza podając zakres obowiązków. Niestety, tego typu koloryzowanie – tak samo jak w przypadku każdego innego kandydata – nie bardzo się sprawdza. Bardzo szybko osoby prowadzące rekrutacje są w stanie zweryfikować  to, co mówi kandydat i wyłapać wszelkie kłamstewka. A złapany na takim kłamstwie kandydat na kierownika, traci szanse na stanowisko.

Część menedżerów popełnia w CV również innego rodzaju błąd – polegający na nadmiernej skromności. Wprawdzie nie tracą szansy na pracę dlatego, że nakłamali, ale przez brak podkreślenia swoich mocnych stron, tracą szanse na zainteresowanie ich kandydaturą. Jaki jest zatem klucz do sukcesu? Nie przesadzić w żadną stronę- mówić prawdę, ale podkreślając swoje zasługi.

Tagi: