W jakich zawodach sypia się najmniej?

sen2 W jakich zawodach sypia się najmniej? Czy wysypiasz się wystarczająco? Brak odpowiedniej ilości snu jest bardzo niekorzystny dla zdrowia (zarówno fizycznego jak i psychicznego) i powoduje, że nie tylko gorzej pracujesz czy masz mniej energii na swoje hobby, ale również upośledzeniu ulegają twoje możliwości poznawcze. A w których zawodach śpi się najmniej?W USA przeprowadzono badania nad tym ile czasu na sen poświęcają przedstawiciele różnych zawodów. W efekcie ustalono listę profesji, w której najtrudniej o dobry i wystarczająco długi sen. Oto „zwycięzcy”:

 1. Opiekunki domowe
 2. Prawnicy
 3. Policjanci
 4. Służby paramedyczne
 5. Ekonomiści
 6. Pracownicy socjalni
 7. Programiści
 8. Analitycy finansowi
 9. Operatorzy maszyn przemysłowych
 10. Sekretarki

Najwięcej wysypiają się:

 1. Leśnicy
 2. Fryzjerzy
 3. Przedstawicieli handlowi
 4. Barmani (dość dziwne)
 5. Pracownicy konstrukcyjni
 6. Sportowcy
 7. Architekci krajobrazu
 8. Inżynierowie
 9. Piloci
 10. Nauczyciele

Zgadzacie się z rankingiem?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “W jakich zawodach sypia się najmniej?”

 1. Jelonek napisał(a):

  Nic dziwnego ze barmani sie wysypiska. Wracają np o 6 do domu i śpią z 10h, a ze są to często młodzi ludzie to mieszkają z rodzicami zatem obowiązki są minimalne

 2. emigrant napisał(a):

  Mam kuzynkę która kiedyś w PL była barmanką…. tak się „wysypiała” że jej się pory dnia „popieprzyły” – rzuciła tym zajęciem i wyjechała do normalnej pracy do Irlandii.

  Co do inżynierów… no cóż sam jestem inżynierem i to co tu napisano to prawda…. tyle że nie w PL. W PL zapieprzałem po 12 godzin dziennie i nie miałem czasu na „wysypianie się”.