Umiarkowana pewność siebie pomaga w osiąganiu sukcesów

glos rozmowa Umiarkowana pewność siebie pomaga w osiąganiu sukcesów Czy lepiej być bardziej czy mniej pewnym siebie? Wydawałoby się, że to duża pewność siebie pomaga w osiąganiu sukcesów, a osoby niepewne raczej się nie przebiją. Tymczasem umiarkowana pewność siebie może pomóc nam bardziej niż wysoka. Dlaczego?

Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości często:

  • Są głuche na informacje zwrotne
  • Nie motywują do dalszej pracy i działania (bo przecież już jesteśmy super)
  • Bywają aroganckie i przez to są mniej lubiane, co nie sprzyja dobrym relacjom interpersonalnym

Umiarkowana pewność siebie:

  • Pozwala na wykorzystywanie uwag od otoczenia i z pokorą przygotowywanie się do zadań. Osoby bardziej pewne siebie mają tendencję do stwierdzenia ze sobie poradzą niezależnie od sytuacji, a osoby z umiarkowaną pewnością siebie więcej czasu poświęcą na przygotowania i dzięki temu wypadają często lepiej.
  • Sprawia, że jest się lubianym i dzięki temu łatwiej nam otrzymać od innych ludzi pomoc. To zaś może nie bagatelnie wpłynąć na to, jak nam idzie w pracy czy biznesie.
  • Pozwala na krytyczną ocenę swojego zachowania i działań. To zaś pozwala na wprowadzanie zmian w swoje działanie i dzięki temu bycie coraz lepszym i lepszym.

Dodaj komentarz

One Response to “Umiarkowana pewność siebie pomaga w osiąganiu sukcesów”

  1. Zgadzam się z tym wpisem w 100%, pewność siebie jest dobra lecz nie zawsze, lepiej być umiarkowanym ponieważ łatwiej przychodzi słuchanie i naprawianie błędów jakie popełniliśmy, co wpływa na dobry kontakt z ludźmi.