Twoi koledzy z pracy uważają, że chcesz się z nimi przespać!

Tak, dokładnie tak właśnie myślą! Okazuje się, że większość mężczyzn ma jednak przerost ego – przynajmniej jeśli chodzi o poczucie tego, czy ich koleżanki z pracy na nich „lecą”.

Masz w pracy kolegę z którym dobrze się dogadujesz, chodzisz na wspólne lunche, śmiejesz się z jego żartów? Uważaj – nawet jeśli masz narzeczonego a kolegę tylko lubisz, on i tak sądzi, że chętnie wskoczyłabyś mu do łóżka!

Jak donosi Scientific American na podstawie badań przeprowadzonych na kilkudziesięciu parach koleżeńskich w pracy, mężczyźni częściej niż kobiety sami myślą o romansie ze swoimi koleżankami i znacznie częściej uważają, że ich koleżanki z pracy są nimi zainteresowane (w poza zawodowy sposób). Co ciekawe, nie ma znaczenia to, czy koleżanka jest w jakimś związku czy nie – jej kolega i tak uważa, że ona ma na niego ochotę.

Teoretycznie nie byłoby w tym nic niepokojącego – cóż to zmienia, że mężczyzna myśli, że jego koleżanka chce mu wskoczyć do łóżka. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Wyobraźcie sobie następującą sytuację – kobieta pragnie awansu i jest zaangażowana w pracę. Siedzi do późna, zostaje po godzinach, zgłasza się do projektów – po prostu się stara. Jej szef nie otrzymuje jednak informacji „Jaki dobry i zaangażowany oraz skuteczny pracownik” tylko myśli „pewnie tak robi, bo chciałaby być bliżej mnie. Podobam się jej.” – i klops gotowy. Kobieta nie tylko jest niedoceniona, ale również… mogą czekać na nią niechciane awanse ze strony szefa.