Trebusz biurkowy

Macie czasem ochotę przywalić koledze za głupie żarty bądź zachowanie? Nosi was czasem w piątek na tyle, że zaczynacie się w pracy rzucać tym, co znajdziecie pod ręką? Kilka przykładów biurowej broni, którą można zrobić sobie samemu już Wam pokazywałam. Ale trebusza biurowego to jeszcze nie widzieliście!

Trebusz biurowy to jeden z projektów, który odniósł największy sukces w serwisie Kickstarter (który pozwala na gromadzenie środków na realizację swojego pomysłu na zasadzie crowdfundingu – czyli robimy zrzutę by ktoś mógł coś zrobić i mamy z tego produkt, usługę, zniżkę, satysfakcję lub pamiątkową tabliczkę). Projekt wykonało dwóch młodych inżynierów – jeden zajmował się fizyką a drugi oprogramowaniem. Funkcja trebusza jest prosta – katapultuje to, co do niego załadujemy. Ten konkretny pozwala wyrzucić 1 pensówkę na 10 metrów – akurat wystarczająco daleko, by walnąć kolegę w plecy. Składa się go w 10 minut i zabawa podobno jest przednia.

Co ciekawe, projekt, na który projektanci chcieli zebrać 48.000$ by wprowadzić go do seryjnej produkcji uzyskał prawie 100.000$ dofinansowania. Teraz możecie go kupić w sklepie siegetoys w cenie 40$ (a oferta sklepu obejmuje też biurkową katapultę i maszynę balistyczną) – z takim wyposażeniem można w biurze zorganizować prawdziwą wojnę!