Czy masz siłę na pasję?

tester zjezdzalni Czy masz siłę na pasję? Hobby realizowane po pracy pozwala nie tylko odpocząć, ale również zachować równowagę psychiczną. Potrzebujemy mieć coś swojego – odskocznię od codziennych domowych i zawodowych trosk. Coś, co daje nam radość. Problem w tym, że wielu z nas jest zbyt zmęczonych by realizować swoje pasje.

Z badań które przeprowadził serwis rynekpracy.pl wynika, że wielu z nas jest zbyt zmęczonych po pracy na to, by cieszyć się z tego, że już wyszliśmy z biura. Aż 65% Polaków uważa, że jest zbyt zmęczonych by po pracy móc się cieszyć czasem wolnym. W tej grupie 22% odczuwa chroniczne zmęczenie, a 44% jest zmęczonych bardzo często.

Co jest winą takiego stanu rzeczy? Najczęstszym winowajcą jest nadmiar obowiązków oraz stres jaki odczuwamy w pracy. Spalamy się w niej tak bardzo, że nie mamy po pracy już na nic sił.

Badania naukowe mówią jednak, że jeśli zmusimy się do tego, by jednak podjąć jakąś aktywność mimo zmęczenia, to paradoksalnie nasze samopoczucie ulegnie poprawie i okaże się, że jednak mamy siłę na realizację naszych przyjemności – to one bowiem dodają nam energii. Mimo zmęczenia powinniśmy zatem pójść na basen, siłownię lub zrobić coś innego, co daje nam radość. Zwiększy to nasz poziom energii, a oczyszczony umysł łatwiej zaśnie a sen będzie lepszej jakości. Spróbujcie – warto!

Dodaj komentarz