Warto aktualizować przeglądarkę przed wysyłką CV

Co może wpływać na to, czy Twoje CV przejdzie selekcje? Okazuje się, że nawet to, z jakiej przeglądarki korzystasz może mieć znaczenie. Wprawdzie wątpliwe jest to, czy rekruterzy sprawdzają z jakiej przeglądarki wysłane zostało CV, ale okazuje się , że nawet taki element wiąże się z wynikami w pracy.

Badania i szukanie związku pomiędzy różnymi danymi daje niekiedy niezwykle ciekawe wnioski. Jednym z takich nietypowych związków okazuje się powiązanie między rodzajem przeglądarki z jakiej korzysta pracownik, a jego wynikami w pracy. Analiza korelacji wykazuje, że pracownicy, którzy maja najbardziej aktualne i nowoczesne przeglądarki internetowe (Mozilla lub Chrome) osiągają wyższe wyniki w pracy oraz dłużej pracują w jednej firmie (o około 15%).

Skąd ten związek? Jeśli się nad tym zastanowić, to ma to sens – pracownicy posiadający aktualne przeglądarki są najwyraźniej lepiej zaznajomieni z nowymi technologiami, które mocno ułatwiają prace – stąd nieco wyższa produktywność. Skąd jednak połączenie między długością pozostawania w jednej firmie a przeglądarką? My nie wiemy – macie jakieś pomysły?

Tagi: